Linkbuilding, Seo a www

Jaké knihy změnily můj pohled na podnikání

Člověk se učí celý život a čtení knih by mělo patřit mezi jednu ze základních částí osobního rozvoje a sebevzdělávání.

Důležité knihy pro každého podnikatele

Vždy jsem rád sledoval příběhy úspěšných lidí, obzvláště těch, kterým okolí nedávalo naději, že právě jejich nápad nebo projekt může uspět a o to víc zadostiučinění pak následovalo, když se úspěch dostavil.

Baví mě číst knihy o lidech, kteří něco dokázali nebo „návody“, jak úspěchu dosáhnout.

Doposud jsem přečetl tyto knihy a na konci článku najdete ty, na které se chystám :)

Steve Jobs od Waltera Isaacsona

Přestože nejsem fanoušek značky Apple, kniha mě velmi nadchla a přečetl jsem jí jedním dechem. Sice asi pracovat pod vedením Steva nebylo nic extra, jeho často popisované výbuchy a výpovědi kvůli maličkostem asi byly na denním pořádku, ale když chcete měnit svět, jinak to asi nejde. „Eplu“ se to opravdu povedlo jak dotykovým telefonem iPhone, tak i následně, když vymysleli iPad. Pokud bych měl vybrat, jakou knihou začít, rozhodně by to byla zase tato.

Steve Jobs kniha

Bohatý táta, chudý táta

První kniha, kterou napsal Robert T. Kiyosaki, je dnes už legendou mezi knihami o finančním vzdělávání, podnikání, investování a hlavně úspěchu. Dalšími tituly od stejného autora, které jsem dočetl, jsou ty s názvy Co máte vědět, než začnete podnikat a také Do důchodu mladý a bohatý. Robert píše stále další a další knihy, takže asi budu sbírku rozšiřovat. Psát ale také začala i jeho žena Kim, tak pokud chcete obdarovat ženu, která tuto knihu ocení, hledejte v knihkupectví tu pod názvem Bohatá žena. Včera jsem ji koupil manželce a byla nadšena :) Takže Jano z Propaqu díky za tip.

Robert T. Kiyosaki knihy

Startup za pakatel

Tuto knihu jsem objevil teprve nedávno, ale díky dobrým referencím jsem si ji také musel hned koupit a dobře jsem udělal. Spokojený život můžete mít jen pokud budete dělat to, co Vás skutečně baví a přesně o tom je tato kniha.

Startup za pakatel

Černá ovce Facebooku

I když už z mnoha informačních zdrojů slyšíte, že „fejsbuk“ už moc nefrčí a spíše teď jede Twitter a Instagram, stále si myslím, že více než 1 miliarda uživatelů je dobrý důvod, proč právě na této sociální síti vydělávat a propagovat své produkty a služby. Chcete vydělat 1 000 000 korun za méně než pů roku? Pak tuto knihu od českých autorů Miroslava Severy a Lukáše Krška prostě mít ve své sbírce musíte.

Černá ovce facebooku

Globální samoobsluha – Jeff Bezos a věk Amazonu

Přečetli jste už „Steva Jobse“? Pokud ano, rovnou se vrhněte na další několikasetstránkovou knihu o dalším úspěšném obchodníkovi a velké osobnosti, zakladateli internetového obchodu Amazon.com. Knihu stále ještě čtu a opravdu se u ní člověk pobaví. V České republice už tento americký gigant také bude mít svůj „sklad“, tak pokud například plánujete zaměstnání u Amazonu, přečíst si knihu o Vašem novém šéfovi by měla být povinnost ;-)

Globální samoobsluha Jeff Bezos

Další doporučené knihy pro každého, kdo chce v životě dosáhnout úspěchu a uznání

Podnikání v Usa – napsal John Vaňhara

Restart – napsali Jason Fried a David Heinemeier Hansson

Čtyřhodinový pracovní týden – napsal Tim Ferriss

 

Máte někdo další doporučení na knihu, o které jsem se nezmínil a stála by za přečtení?