Linkbuilding, Seo a www

SEO

Optimalizace webových stránek (SEO)

Jedná se všechny činnosti vedoucí k propagaci webů na internetu.

Někdo si tento pojem může vyložit špatně a nabízet seo optimalizaci, což je ale nesprávně, protože byste nabízeli dvojí optimalizaci za cenu jedné, v překladu SEO znamená Search Engine Optimization a pokud přidáte k tomuto překladu / zkratce ještě jednou optimalizace, moc dobře to nevypadá.

Jedna z nejdůležitějších částí optimalizace stránek je linkbuilding, více o něm píšu ve stejně pojmenované sekci na těchto stránkách a také analýza klíčových slov.

Již při tvorbě www stránek dbám na to, aby pozdější úpravy nebyly nutné a web byl dobře nastaven, to znamená nechyběl nadpis (title) a popis stránky (description), informace pro roboty (robots), že mají na web přístup a také důležitá je mapa webu (sitemap), kde je seznam všech stránek informující vyhledávače, google má například zdarma výborný nástroj Google Webmaster Tools (nyní Search Console), kde lze toto veškeré nastavení webu zkontrolovat a sitemap také přidat.

Více toto téma popisuji v článku Seo analýza webových stránek.

Výborná je také možnost vidět všechny zpětné odkazy vedoucí na Váš web a pokud by byl web penalizován, také Vám google pošle zprávu. Muselo by se jednat ale pouze o manuální penalizaci, což se stává, pokud jste příchozí odkazy moc neoptimalizovali na několik velmi hledaných slovních spojení. U penalizace automatické se GWT nic nedočtete, je třeba provést analýzu odkazového profilu a zjistit, kde je problém.

Všechny tyto uvedené problémy Vám pomohu vyřešit, kontaktní údaje najdete v sekci Kontakt.