Linkbuilding, Seo a www

Nástroje pro webmastery u Seznam.cz

Pokud váš web není vidět ve výsledcích vyhledávání na největším český internetovém vyhledávači Seznam, informace v článku tento problém rychle vyřeší.

Web Seznam.cz tento rok přišel s mnoha novinkami a upravená stránka Nástroje pro webmastery je jednou z nich. Častý problém některých uživatelů, ale i firem je ten, že sice mají vytvořený pěkný web, ten ale není na internetu vidět. I když největší světový vyhledávač je Google, u nás v České republice stále dominuje Seznam.cz. Mnoho lidí v mém okolí, a to nejen ti dříve narození, mají jako výchozí stránku (homepage) český Seznam.cz a tím pádem hledají právě tam a nebudou překlikávat na Google. Proto je třeba dělat SEO jak pro Google, tak i pro Seznam, i když vám někteří seo specialisté mohou tvrdit, že tento český vyhledávač nikdo nepoužívá a všichni hledají na Google.

Co vše na Seznam.cz v nástrojích pro webmastery najdete

Kontrolní formulář

Zde stačí zadat adresu webu, opsat kontrolní kód a kliknete na Zkontrolovat.

Odkaz zde: http://search.seznam.cz/kontrolni-formular

nástroje pro webmastery kontaktní formulář seznam.cz

Výsledek kontroly vidíte níže a najdete zde informace, které máte na stránkách nastaveny dobře, nebo naopak špatně a brání v lepší indexaci webu.

nástroje pro webmastery kontaktní formulář seznam.cz 2

Kontroluje se jazyk stránky, kódování, titulek stránky, meta tag description, content type, operátor site a mapa webu – sitemap.

Přidání url stránky do vyhledávání

Tuto stránku používám prakticky denně, při vytvoření nového webu či příspěvku na blogu na některém z mých webů je to nutnost, aby se tato stránka dostala do výsledků vyhledávání co nejdříve, v řádu několika hodin. Pokud byste toto neprovedli, můžete čekat klidně i několik měsíců, než vyhledávací robot Seznam.cz váš web navštíví, tak proč to neurychlit.

Odkaz zde: http://search.seznam.cz/pridej-stranku

Nástroje pro webmastery přidání stránky do vyhledávání Seznam.cz

Přidání do katalogu firem Firmy.cz

Zápis do tohoto katalogu je také velmi důležitý, hlavně pokud podnikáte v České republice. Nejen pro optimalizaci, ale i z hlediska zvýšení návštěvnosti, protože se jedná o největší a nejnavštěvovanější katalog firem v ČR.

Odkaz zde:  https://admin.firmy.cz/tip-na-firmu

Přidání odkazu do katalogu firem Firmy.cz

Přidání odkazu do katalogu nekomerčních stránek Odkazy.seznam.cz

Máte-li web nekomeční, pak v tomto katalogu by jistě také neměl chybět. Stejně jako u Firmy.cz získáte kvalitní zpětný odkaz, ale také vám budou odtud přicházet návštěvníci.

Odkaz zde: https://ask.szn.cz/link/linkAddScreen?state=DETAIL

Přidání nového odkazu do katalogu odkazů Seznam.cz

katalog odkazy.seznam.cz

Dále jsou na stránce nástrojů pro webmastery kontakty pro uživatele služeb Email.cz, Lidé.cz, pokud vám nefunguje Přihlášení nebo máte problém ve Fulltextu. Můžete také nahlásit spam a také zde najdete i nápovědu hledání.

Pokud jste přečetli celý článek, ale radši byste využili služeb SEO konzultanta, budu rád, pokud mě budete kontaktovat a společně problém vašich stránek vyřešíme.